هسته اصلی شرکت پدیده فناوران هوشمند کهربا در سال 1391 شروع به فعالیت نموده و در سال 1393 به صورت رسمی و با نام تجاری کهربا تاسیس گردید. کهربا ، شرکتی ایرانی و مبتنی بر فناوری روز است که با تکیه بر نیروی کار متخصص و بهره گیری از علم روز دنیا و پویش فناوری های نوین ، فعالیت خود را در زمینه ی تولید تجهیزات کنترل حرکت آغاز نموده است.  طراحی و تولید کنترل کننده های دور موتور به عنوان هسته اولیه فعالیت شرکت انتخاب گردید و از همان ابتدا هدف ، تولید محصولی با قابلیت اطمینان بالا و کاملا بومی تعریف شد.

محصولات تولیدی شرکت کهربا به صورت کاملا بومی و مطابق با آخرین تکنولوژی روز دنیا طراحی و تولید می گردند. در این تجهیزات از قطعات با کیفیت بالا استفاده شده و تمام الگوریتم های کنترلی توسط تیم تحقیق و توسعه ی شرکت طراحی می گردند.

کهربا با بهره گیری ازمهندسین و دانش آموختگان نخبه ، تبدیل دانش به فناوری و سپس تجاری سازی آن در ایران را ضمن ایجاد ارزش افزوده ، پایه گذاری کرده است . محصولات تولیدی این شرکت در کلیه صنایع از قبیل صنعت لوازم خانگی (سیستم های تهویه ، ماشین لباسشویی و ظرفشویی ، یخچال و فریزر جاروبرقی ، کولرهای آبی و گازی و ...) ، صنایع نفت و گاز ، صنعت تولید برق ، صنایع خودروسازی و ... قابل استفاده اند.

این شرکت دارای تاییدیه دانش بنیان از معاونت علمی و فتاوری ریاست جمهوری برای کلیه محصولات خود بوده و در نظر دارد طی یک برنامه ی بلند مدت به یکی از بزرگترین تولید کنندگان تجهیزات اتوماسیون صنعتی تبدیل گردد.

امروز، کهربا برای تولید و طراحی از روشهای تحقیق و توسعه مبتنی بر استانداردهای روز جهانی استفاده نموده و با آخرین تکنولوژی تولید ، سازمانهای فروش و خدمات پس از فروش موثر ، آماده پاسخگویی و رفع نیاز مشتریان بوده و علاوه بر تولید محصولات متداول بازار ، راهکارهایی فراتر از زمان حال ارائه می نمايد.

 

افتخارات :

  • واحد فناور برتر در حوزه ی اشتغال در سال 1394 – وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
  • کارآفرین برتر استان قم در سال 1394 – وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی
  • پژوهشگر برتر استان قم در سال 1394 – وزارت علوم، تحقیقات و فناوری